Charita

REGION OPAVSKO si uvědomuje svoji nazastupitelnou úlohu jako nejvýznamnějšího média na Opavsku. Proto již při svém vzniku nabídlo spolupráci organizaci Charita se sídlem v Opavě. Společně jsme realizovali několik projektů, mmj. rekonstrukci domu chráněného bydlení v ulici U Trojice v Opavě.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Firmy Opavska pomáhají Charitě Opava“

Současná ekonomická krize postavila také Charitu Opava, která je největším nestátním poskytovatelem sociálních služeb v Opavě, významným zaměstnavatelem zdravotně postižených, a mnohdy i posledním útočištěm sociálně vyloučených osob, před otázku „Jak dál?“. Odpovědí je akce „Firmy Opavska pomáhají Charitě Opava“, která startuje právě tento měsíc a jejímž mediálním partnerem je týdeník REGION OPAVSKO.

„Udržet kvalitu i objem služeb, zachovat práci lidem, kteří by jinak živořili z minimálních, často jen částečných, invalidních důchodů, je už delší dobu naším prioritním úkolem,“ vysvětluje ředitel Charita Opava Jan Hanuš. „Víme, že do značné míry se o sebe musíme postarat sami, a proto se snažíme uvádět v život takové činnosti, které nejen, že dají práci lidem s nejrůznějšími handicapy, ale přinášejí i smysluplné produkty a zisk,“ pokračuje Hanuš, který ovšem dodává, že životaschopnost takových činností je samozřejmě podmíněna odbytem těchto výrobků a služeb. A právě v tom je podstata projektu „Firmy Opavska pomáhají Charitě Opava“, s nímž se Charita začíná obracet na prestižní opavské firmy a instituce.

„Nechceme a vlastně ani nemůžeme sedět v koutě a plakat, že je krize. Naši handicapovaní zaměstnanci poskytují prvotřídní služby a vyrábějí kvalitní zboží. Jejich práce je naším rodinným stříbrem, na které jsme hrdí. Proto jsme se rozhodli formou osobní návštěvy i písemného kontaktu požádat opavské firmy a instituce o pomoc. Nikoli však s nataženou dlaní a prosbou o milodary, ale s různorodou nabídkou našich zajímavých služeb a produktů,“ vysvětlil Jan Hanuš. Charita Opava vedle sociálních služeb, které tvoří základ její činnosti, nabízí například velmi kvalitní relaxační i zdravotní masáže, saunu a koupele ve střediscích svého Wellness centra, keramické, šité a tkané výrobky, jejichž podobu může podle zakázky obohatit také o loga firem či další znaky jejich propagace, ale také bezpečnou skartaci dokumentů i celých archívů, likvidaci elektroodpadu či kompletační práce. Specifikaci všech nabídek najdete na samostatných letáčcích, kde také v případě Vašeho zájmu najdete kontakty na konkrétní osoby, které se Vám budou věnovat. Více o projektu na http://www.charitaopava.cz/?page=texty&id=171