Skip to main content
aktuální
pocitová
tlak
vlhkost
vítr
Počet zobrazení 40

Hrady CZ slaví dvacáté výročí: V Hradci nad Moravicí se představí Kabát, Richard Krajčo nebo Wanastowi Vjecy

| Kultura

HRADEC - Hrady CZ jako jediný festival svého druhu přinášejí již dvacet let zážitek z hudby a atmosféry historických památek lidem po celé republice. Do Hradce nad Moravicí, oblíbené filmové lokace pro natáčení pohádek, mohou návštěvníci zavítat od 15. do 16. srpna.

Organizátoři letos program koncipují napříč generacemi. „Vstřícným krokem k mladým návštěvníkům jsou například koncerty interpretů, jakou je Pam Rabbit či Sofian Medjmedj. Nově vystoupí na Hradech CZ Ben Cristovao, zazní zde tak rap či r’n’b, nebo i rap s přesahem do country v podání rappera a bubeníka Marpa,“ uvádí mluvčí festivalu Hrady CZ Klára Bobková. „Na letošní Hrady CZ se mega těším, je to nejlepší putovní festival v Čechách se super zázemím i fanoušky. Bude to bomba a vystupujeme ve skvělý čas – vždy v pátek v půl desáté, já jsem nadšen,“ říká Marpo.

Páteční program všech zastávek zakončí koncert kapely Divokej Bill, rockový nářez od Kabátů zase uzavře sobotní večery. Richardovi Krajčovi v komorní akustické sestavě bude patřit sobotní poledne, večer pak například skupině Wanastowi Vjecy. Dále se fanoušci můžou těšit na Dymytry, Tomáše Kluse, Visací zámek či Gaia Mesiah. Koncerty se budou odehrávat na dvou pódiích na louce u Hotelu Belaria Resort. V pátek se areál otevře o půl čtvrté odpoledne, v sobotu v deset hodin dopoledne. Tradiční hradní karneval s vyhlášením nejlepších festivalových masek se bude konat v pátek v půl osmé večer. 

Placení na festivalu bude letos nově probíhat formou bezhotovostního systému s dobíjecími náramky. Ubytování Hrady CZ poskytnou ve formě tří kategorií. „Nejvyšší je takzvaný VIP kemp PLUS v ceně s připraveným postaveným stanem, karimatkami a spacáky a nadstandardním sociálním zařízením i službou, jako je recepce,“ popisuje Klára Bobková s tím, že střední třídou je VIP kemp na úrovni klasických moderních kempů se sprchami a splachovacími toaletami a dalšími službami. Využít lze i klasické stanové městečko zdarma. Kapacita VIP kempu i VIP kempu PLUS je omezena. Pro kola či zavazadla návštěvníků budou k dispozici úschovny včetně zamykatelných skříněk. Lístky lze zakoupit online v síti Ticketstream nebo na místě. Vstupné bude stát 1 200 korun na pátek, 1 300 korun na sobotu a permanentka 2 100 korun. Připraveny jsou slevy pro děti, osoby pro zdravotním postižením a seniory. (tep)

Více v tištěném vydání REGIONU OPAVSKO

Doporučit článek